Gazetelerden
Trend

Tevbe etmeyen terk mi edilmeli? (Aile Saadeti)

Hemen boşanmayı düşünmeye gerek yoktur. Hele yeni tövbe eden bir kocanın eski vaziyete göre yaşayan hanımına kötü kadın gözüyle bakması çok yanlıştır.

Tevbe etmeyen terk mi edilmeli?

Bu sorunların çoğu sabır, iyi niyet, istişare, ikna, samimiyet ve dua ile çözülebilir.

Günümüzde de buna benzer durumlar yaşanmaktadır. Karı-koca helal haram düşünmeden bir hayat yaşarken, içlerinden biri tövbe edip helal ve harama dikkat ederek yaşama çalışmaktadır. Bu durumda aile içinde ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Tabii olarak biri diğeriyle çelişmeye ve çatışmaya başlamaktadır. Şeytan bu durumu fitneye alet edebilir. Dikkat edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bu sorunların çoğu sabır, iyi niyet, istişare, ikna, samimiyet ve dua ile çözülebilir.

Hemen boşanmayı düşünmeye gerek yoktur. Hele yeni tövbe eden bir kocanın eski vaziyete göre yaşayan hanımına kötü kadın gözüyle bakması çok yanlıştır. Çünkü o hayatı beraber paylaşıyorlardı.

İlk tercihleri öyleydi. Yanlış da olsa bunu güzel görüyorlardı.

Şimdi ise Allah’ın rahmetiyle kalp uyandı, gönül gözü açıldı; haramlar içinde yaşanan aşkın güzel değil, ateş olduğu anlaşıldı. Fakat bunu anlayan tek taraf oldu.

Bundan sonra ona düşen iş, Hz.Zeyneb (r.ah) gibi sevdiği hayat arkadaşını güzele, edebe, cennet yoluna çekmek için sabırla çabalamak olmalıdır. Bu da ayrı bir ibadet şeklidir.

Bunun için alışkanlığın hemen terkedilemeyeceği bilinmelidir. Konuşarak ikna yoluna gidilmelidir.

Kalbin yüce Allah’ın elinde olduğuna ve onu istediği yöne çevireceğine inanmalıdır.Bunun için duaya sarılmalı ve sabırla devam etmelidir.

Sonuç-inşallah-hayırlı olacaktır.

Tevbe etmeyen terk mi edilmeli?
Allah Resulu’nun Sağlık Hakkındaki Sözleri

Antika ve Porselen Tamiri | Antika Hastanesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu