ilahi

 • Şub- 2021 -
  26 Şubat
  İslam ve İnsanRızıkların Taksimi

  Rızıkların Taksimi

  Rızıkların Taksimi. Dünyada insanların maişetlerini aralarında biz paylaştırdık. Birbirlerine iş gördürmeleri için de kiminin maişetini derecelerle üstün kıldık

 • Oca- 2021 -
  9 Ocak
  Efendimize Dairuteybe

  Uteybe’yi aslan nasıl parçaladı?

  Arkadaşları Uteybe’yi emniyete almak için ortalarına alıp öylece uyudular. Aslan gene geldi. Yavaş, yavaş koklaya koklaya, uyuyanların arasından geçerek..

 • Mar- 2020 -
  1 Mart
  Gönül Telini TitretenlerTevessül ve Vesile

  Tevessül ve Vesile

  Tevessül,vesile neden şirk değil? Kâmil velileri vesile edenler, onların Allah’ın kulu olduğunu biliyorlar. Onları Allah’a ortak ve yardımcı görmüyorlar.

 • May- 2019 -
  15 Mayıs
  Geçmiş Zaman Olur kiOsmanlıda Ramazan Gelenekleri

  Osmanlı’da Ramazan Gelenekleri

  Osmanlı'da Ramazan Gelenekleri.Geceleri fenersiz sokağa çıkılmaması,bilhassa kadınların akşam ezanından bir saat önce evlerine dönmeleri gerektiği...

 • 7 Mayıs
  Nefsin MertebeleriNefs ve Dereceleri

  Nefs ve Dereceleri

  Nefs ve Dereceleri.Kişinin kalbi nur haline geldiğinde,mânâları idrâk eder, geniş ufuklar açılır.Melekten gelen ilham ile şeytanın vesvesesini ayırt eder.

 • Mar- 2019 -
  20 Mart
  Efendimize DairKomutan Tüban'dan Peygamberimize mektup

  Komutan Tüban’dan Peygamberimize mektup

  Komutan Tüban'dan Peygamberimize mektup.O’nu ve güneş selamladı Seretan burcunda 23 derece 6 dakikada.Kamer selamladı Esed burcunda 6 derece ve 35 dakikada

 • 15 Mart
  Önemli ŞahsiyetlerZeyneb binti Hadir

  Güneş gibi bir eş Zeyneb binti Hadir (rh.a)

  Zeyneb binti Hadir.Efendim,ben yabancı bir kızım.Senin huyunu,mizacını bilemiyorum.Memnun olacağın şeyleri bildir ki onları yerine getirmeye gayret edeyim.

 • Ağu- 2014 -
  24 Ağustos
  Tasavvuf Sohbetlericezbe-hali

  Cezbe hali, geçmişten günümüze

  Cezbe Ne Demektir? Müridler, Allah Teala’yı zikrederken zaman zaman kendilerinden geçerler. Bunun sebebi ilahi feyizlerin çokça gelmesidir. Varidat da denilen bu ilahi feyizler, müridi tesiri altına alınca onu sarsar. Bu yüzden mürid, bağırır veya anlaşılmaz sözler söylemeye başlar. Bu sözler, müridin yaşadığı manevi güzelliklerin kendi bedeninde, ruhunda, gönlünde ve kalbinde aksetmesidir. Günümüzde bazı sûfilerin cezbeye yakalanmaları, başkaları tarafından anlaşılmayabilir veya…

 • Şub- 2014 -
  27 Şubat
  Online Video
  İsyanım Haddini Geçti

  İsyanım Haddini Geçti N’ideyim

  İsyanım Haddini Geçti Nideyim. Rahmetli Bekir Sıtkı Sezgin'in seslendirdiği ilahi. Semerkand TV de yayınlanan bir kliple canlandırılmış.

 • Oca- 2014 -
  27 Ocak
  Müzik & Mp3
  Kimi Dosta Varır

  Kimi Dosta Varır Dosta Bend Olur

  Kimi Dosta Varır. Kadılar mollalar cümle geldiler, Kitapların hep bir yere koydular. Sen bu ilmi kimden aldın dediler. Bir kâmil mürşide..

Başa dön tuşu