ETİKET: Gavs-ı Sani Hazretleri

Gavs Hazretleri; Adıyaman’ın Menzil köyünde bulunan ve Peygamber SAV Efendimizin kızı Hz.Fatma ile Hz.Ali’den olma, Hz.Hüseyin’in torunlarından olan Ehli Beyt’in göz bebeği, ümmeti irşad ile yetkili Seyyid Abdülbaki El Hüseyni Hazretleridir. Diğer mahlası “Gavs-ı Sani Hazretleri” diye de bilinir.

Bu mahlasın manası Menzil‘den çıkan Gavsların ikincisi demektir. Birincisi babası Gavs ul Azam Seyyid Abdulhakim El Hüseyni Hazretleridir.

Evliyanın Özellikleri

Evliyanın Özellikleri Nelerdir?

Evliyanın Özellikleri. Gavs-ı Bilvanisi, Seyda Hazretleri ve Gavs-ı Sani Hazretleri (K.S) gibi bu yolun büyükleri, sadat-ı kiram efendilerimizden İmam-ı Rabbani Hazretlerinin (K.S) şu sohbetini sık sık yapmışlardır:

Allah Dostlarından Kıssalar

Allah Dostlarından Kıssalar

Allah Dostlarından Kıssalar. Ancak bir defa da olsa düşmanın ciğerine bir ok saplamak istiyordum. Bu sebeple de o sihir yazılı kâğıtları atmayıp saklamıştım

Makbul tövbenin alameti

Makbul tövbenin alameti

Makbul tövbenin alameti. Aslında açık giyinen biri sayılmazdım.Tövbe almaya giderken giydiğim manto, çorap,eşarp, gelirken o kadar rahatsız etmeye başladı..

Hatmedeki Ameliyat

Hatmedeki Ameliyat

Hatmedeki Ameliyat. Bir gün hatmeye oturuyorlar. Gözlerini kapatıp, estağfirullah dedikten sonra Peygamber Efendimiz (SAV) yanında Gavs-ı Sani hazretleri ile..

Kalpte kimin sevgisi var

Kalpte kimin sevgisi var?

Kalpte kimin sevgisi var? Ertesi sabah korumalara yalvarmış, Benim böyle bir hastam var, Gavs-ı Sani hazretleri “Dua ederiz” demiş.Korumalar da, Sen akşam..

salih-niyet

Salih Niyet ile Kurtuluruz

Gavs-ı Sani Hazretleri sohbetlerinde şöyle buyurmuşlardır:”Ya Rabbi senin için çalışıyoruz, sen rezzak-ı mutlaksın, Sen çalışmayı vacip kılmışsın.Ailem için, çoluk çocuğum için çalışmayı vacip kılmışsın; bu vacip görevimi yerine getirmek için çalışıyorum” diye niyet etse, akşama kadar camide ibadet etmiş sevabı alır.

Gavs Hazretlerinin Seceresi

Gavs Hazretlerinin Seceresi

1.224 15 111 41 9 0 7 51.418Defa PaylaşılmışGavs Hazretlerinin Seceresi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV Efendimizin ehl-i beyti – torunları olan Gavs Hazretlerinin Peygamber Efendimizden bugüne kadar gelen mübarek Seyyidlik seceresi aşağıdaki şemada...

Gavs Hazretlerinin misafiri

Gavs Hazretlerinin misafiri

Gavs Hazretlerinin misafiri.Dün gece hepimiz böyle bir rüya gördük.Sen ne yaptında bütün peygamberler senin kocanın cenaze namazına geldiler? “diye sorarlar

Önce Kendi Ayıplarını Görmek 1

Önce Kendi Ayıplarını Görmek

11 2 3 0 1 0 1 020Defa PaylaşılmışMüminler ve özellikle de eşler birbirlerinin kusurlarını örtmelidir. İnsan önce kendi ayıp ve kusurlarını görme gayreti içinde olursa, zaten başkalarının kusurunu görmeye imkân bulamaz. Peygamber Efendimiz...

Arkadaşınla Paylaş