Ayetler ve Dualar
Trend

Hatim Duası Türkçe

Allahım! Bizi her türlü dünya belasından ve ahiret azabından koru. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bütün ümmet-i Muhammed’e merhamet et.

Hatim Duası Türkçe

El-Hamdü lillâhi rabbi’l-âlemîn, vessalâtu vesselâmu alâ resûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve ashâbihî ecmaîn.

Yâ Rabbi! Rahmetinle dualarımızı kabul eyle, günahlarımızı affeyle, kusurlarımızı bağışla, bizleri doğru yola sevket. Yâ Rabbi! Yüce Kur’an’ın bereketine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin Muhammed Mustafa’nın hürmetine bizi hak yoldan ve rızandan ayırma.

İlgili Makaleler

Ey sonsuz kerem ve merhamet sahibi Allahım! Bizleri affet. Ey cömertlerin en cömerdi Allahım! Bizlere dünyada ve ahirette iyilik, esenlik ve güzellik ver.

Allahım! Bizi her türlü dünya belasından ve ahiret azabından koru. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bütün ümmet-i Muhammed’e merhamet et. Allahım! Kur’an’ı dünyada bize dost, kabirde yoldaş, kıyamette şefaatçi yap; onu bizden şikâyetçi yapma. Kur’an’ı sırat köprüsünde önümüzü aydınlatacak bir nur cennete girmeye bir delil ve vesile yap. Ey kerem sahibi, lütfunla ve ihsanınla dualarımızı kabul et.

Allahım! Yüce Kur’an’ın hürmetine kusurlarımızı affet, ayıplı hallerimizi ört, kalplerimizi temizle, hastalarımıza şifa ver. Borçlarımıza ödeme kolaylığı ver, dünyada ve ahirette yüzlerimizi ak, işlerimizi kolay eyle.

Allahım! Okumuş olduğumuz Kur’ân-ı Kerîm’i (hatmi, Yâsîn’i ve diğer sûre-i celileleri) yüce katında kabul et, okumadaki kusurlarımızı lutfunla bağışla, ondan hasıl olan sevabı önce Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (SAV) ruh-u şeriflerine hediye ettik vasıl eyle ya Rabbi. Bu hediyemizden Peygamber Efendimiz’i haberdar eyleyip hakkımızda şefaatçi eyle ya Rabbi.

Okuduğumuz bu Kur’an’ı gelmiş geçmiş bütün peygamber efendilerimizin de ruhlarına hediye ettik vâsıl eyle yâ Rabbi. Yine okumuş olduğumuz Kur’an’dan hâsıl olan sevabı, Peygamber Efendimiz’in (SAV) temiz ailesinin, Ehl-i beyt’inin, ashabının, onun yolunda giden bütün âlimlerin, salihlerin ve sâdât-ı kirâmın ruhlarına hediye ettik vâsıl eyle yâ Rabbi.

Ayrıca baba, anne, kardeş, hısım akraba, üstat ve hocalarımızdan ahirete göçmüş bütün mevtalarımızın ruhlarına hediye ettik vâsıl eyle ya Rabbi. Onların kabirlerini, bizlerin de kalplerini nurun ile doldur yâ Rabbi. Onlara ve bizlere rahmetinle muamele eyle yâ Rabbi. Onları ve bizleri affeyle yâ Rabbi. Amellerimizi salih, ölümümüzü güzel, akıbetimizi cennet eyle ya Rabbi.

El açan, âmin diyen bütün mümin kardeşlerimizin günahlarını affeyle. Dualarımızı kabul eyle, rızıklarımızı helâl, kazançlarımızı bereketli, işlerimizi hayırlı, yuvalarımızı huzurlu ve mutlu eyle yâ Rabbi.

Ey ihtiyaçları gören, dualara icabet edip karşılık veren, ey merhametlilerin en merhametlisi Allahım, rahmetinle dualarımızı kabul eyle.

Allah rızası için, günahlarımızın affı ve bütün geçmişlerimizin ruhu için el-Fâtiha.

Hatim Duası Türkçe

Antika ve Porselen Tamiri | Antika Hastanesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu