Müzik & Mp3
Trend

Asıl şeytan kim

Günümüzde şeytana yapacak çok fazla iş kalmamıştır, insanoğlu Din-i İslam'ın dışında yaşadığı bir hayat ile onun yapmak istediklerini kolaylaştırmakta ve ona iş bırakmamaktadır.

(Bu yazıda müzik uygulaması vardır. Dinlemek isterseniz yukarıda resmin altında bulunan oynatma tuşuna basınız)

Asıl şeytan kim?

Dünya oyun ve eğlenceden ibarettir.” (Enam Suresi 6/32) Şeytanı pek fazla yanımızda hissetmiyoruz, uzaklarda tuhaf biçimli anlaşılmaz hileler hazırlamakla meşgul garip biri şeytan. Her şeyi güncelleyip yenilediğimiz şu zamanda şeytan imajımız oldukça demode duruyor.. Şeytanın hipermarketteki hileleri gündemde değil mesela..

İlgili Makaleler

Semerkand Radyoda yayınlanan “Hayata beş dakika” adlı kısa programda yer alan “Asıl Şeytan Kim” isimli anlatımı, Handan Demiralp’in sesinden beğenerek dinleyeceğinizi ümit ediyoruz. Günümüzde şeytana yapacak çok fazla iş kalmamıştır, insanoğlu Din-i İslam’ın dışında yaşadığı bir hayat ile onun yapmak istediklerini kolaylaştırmakta ve ona iş bırakmamaktadır. Allah’ın farz olarak bildirdiği emir ve yasaklara uymamak, şeytanın insanoğluna yaptırmak istediği şeydir. Şeytana uymayalım, uyanları da uyandıralım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu