Anasayfa » Peygamber Efendimizin Soyağacı

Peygamber Efendimizin Soyağacı

Peygamber Efendimizin .Anne ve baba ile tüm soyunun yer aldığı .Büyütmek için üstüne tıklayın.Nasihatler sitesinin hediyesi.

Peygamber Efendimizin Soyağacı

Peygamber Efendimizin Soyağacı.Anne ve baba ile tüm soyunun yer aldığı soyağacı.Büyütmek için üstüne tıklayın.Nasihatler sitesinin müslümanlara hediyesidir.

Resmi büyütmek için üstüne tıklayın. Resim baskı yapmak için uygundur.

Nasihatler sitesinin müslümanlara hediyesidir.

Peygamber Efendimizin Soyağacı

İslâm, bizlere vasıtasıyla gönderilmiştir. Allah Rasulü s.a.v. hem dinin tebliğ edicisi, Kur’an’da belirtildiği üzere hem de gerektiğinde kural koyucusudur. O, dini yaşayarak göstermiş, kıyamete dek bütün için örnek teşkil etmiştir. Bu yüzden O’nun hayatı, emirleri ve sözleri bizim için vazgeçilmez bir rehber niteliği taşır. Hadis-i O’nun hayatını, emir ve yasaklarını, tavsiyelerini barındırdığı için çok mühimdir. Yazımızın başında verdiğimiz hadis-i şerifte Allah Rasulü s.a.v. kırk hadis öğrenen kişiyi ve onları başkalarına öğretenleri müjdelemiştir.

Allah Rasulü’nün sözleri, yaptıkları ve çeşitli durumlar karşısındaki tavırları demek olan hadisler İslâm’ın ilk yıllarından itibaren kaydedilmiş, sonraki dönemlerde bunlar derlenerek hadis külliyatı oluşturulmuştur. Hadis alimleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucu hadisler sınıflandırılmış, Hz. Peygamber efendimize aidiyeti şüpheli olanlar ayıklanmıştır.

Bütün kaynakların ittifakla belirttikleri, Kâinatın Efendisinin yirminci dedesine kadar uzanan neseb silsilesi de şöyledir: “

Muhammed (a.s.m.), Abdullah, Abdülmuttalib (asıl ismi Şeybe), Hâşim, Abd-i Menâf (Muğîre), Kusay, Kilab, Mürre, Kâb, Lüeyy, Galib, Fihr (Kureyş), Mâlik, Nadr, Kinâne, Huzeyme, Müdrike (Amir), İlyas, Mudar, Nizar, Maad, Adnan.” Annesinin nesebi de şöyledir: Vehb, Abdümenâf, Zühre, Kilâb, Mürre…

ZEVCELERİ , , , binti Caşh, , , , , ve (R.A)

CARİYELERİ , oğlu İbrahim in annesi, , Zeyneb Binti Caşh’ın bağışladığı bir cariye.

ÇOCUKLARI , Zeynep, , , , , ( İbrahim hariç hepsi Hz Hatice R.A nındır. )

Peygamber Efendimizin tüm nesebi için buraya tıklayın

Peygamber Efendimizin Soyağacı

Facebook Sayfamız

Twitter sayfamız

9 yorum

  1. Çok güzel hazırlanmış.

  2. Hz İsmail (a.s) niçin eklenmemiş?

    • Peygamber isimlerinin hepsini sığdırmak imkansız, dolayısıyla bir baştan bir de sondan alınmak suretiyle peygamberler belirtilmiş.

  3. eşim her yerde asılı olduğunu söylüyor ama ben ilk kez gördüm inceledim allah razıolsun.fakat keşke sadatı kiram efendilerimize kadar olan soy ağacını da çıkarabilseydiniz.

  4. Çok güzel olmuş ellerinizi sağlık çok ayrıntılı

  5. ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN DUA İLE KALIN

  6. Allah razı olsun çok güzel bir çalışma olmuş.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>